#wszechmocne

Anna Dymna - kobieta o wielkim sercu

Autor: ALLE / Data: 05.09.2023
Anna Dymna

Aktorka teatralna i filmowa, założycielka i prezeska fundacji "Mimo Wszystko". Anna Dymna jest znana Polkom i Polakom nie tylko z talentu, który przez lata prezentowała na małym i dużym ekranie. Jest kobietą o wielkim sercu, która od 2003 roku nieustannie pomaga osobom chorym oraz niepełnosprawnym.

"Wspaniały człowiek o wielkim sercu", "Całe swoje życie poświęca nie tylko aktorstwu, ale i pomocy najbardziej potrzebującym. Mimo wieku, który jest wymagający, nie zaprzestaje. Wielki szacunek" - piszą o Annie Dymnej czytelniczki i czytelnicy WP Kobieta, którzy zgłosili ją do nominacji w kategorii #Wszechmocna wśród kobiet.

Nie jest to jednak zaskoczeniem, ponieważ działania Anny Dymnej na przestrzeni lat są naprawdę imponujące. Poprzez fundację "Mimo Wszystko" aktorka pomaga osobom chorym i niepełnosprawnym w całej Polsce. Organizuje Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, Ogólnopolskie Dni Integracji "Zwyciężać mimo wszystko" oraz Ogólnopolski Festiwal Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych "Albertiana". Jej fundacja buduje też nowoczesne ośrodki rehabilitacyjno-terapeutyczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Pomaganie jest czymś normalnym"

Mimo wielu lat, Anna Dymna wciąż mierzy się z krytyką związaną z prowadzeniem fundacji - w szczególności internetową agresją oraz zarzutami, że nie pomaga bezinteresownie. Pomaganie dla niej jest jednak czymś normalnym i naturalnym.

- Nie uważam, żebym robiła coś bohaterskiego. W dodatku daje mi to radość i sprawia, że moje życie ma głębszy sens. Pomaganie jest czymś normalnym - powiedziała Anna Dymna w wywiadzie dla aleteia.org.

Dymna praktycznie od samego początku kariery aktorskiej angażowała się w pomoc charytatywną, w tym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i działania Fundacji "Akogo?". W 2003 roku założyła własną Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko", której jest również prezeską.

Anna Dymna jest nominowana w kategorii #Wszechmocne wśród kobiet. Lauretkę w tej kategorii wyłoni jury.