#wszechmocne

Barbara Cichocka-Mruk parodiuje innych na TikToku. "Te typiary" zna każdy

Autor: ZS / Data: 31.08.2023
Ta typiara

W sieci publikuje pod pseudonimem Ta Typiara. Na początku wrzucała publikacje dotyczące życia młodej mamy, później postanowiła nieco zmodyfikować swój content i wykazać się swoimi umiejętnościami komicznymi. To był strzał w dziesiątkę.

Barbara Cichocka-Mruk jest obecnie jedną z prężnie rozwijających swoje konta w mediach społecznościowych influencerką. Potrafi rozbawić do łez, naśladując typy osób, z którymi kiedyś każdy miał styczność. Ukazywanie świata w krzywym zwierciadle to dla "Tej Typiary" nie tylko pomysł na własną działalność w sieci, lecz także odskocznia od codzienności.

Zobacz też: Sprząta domy bogaczy. Zdradziła, co najgorszego spotkało ją u klientów

"Polacy potrafią śmiać się z samych siebie"

"Ta Typiara", czyli Barbara Cichocka-Mruk, jest z wykształcenia socjolożką. Kobieta trafnie i z humorem przedstawia na swoim TikToku rodzaje zachowań ludzi. Jak sama przyznała w jednym z wywiadów, dla niej samej tworzenie krótkich nagrań wideo jest formą terapii.

Jej publikacje przyciągają tysiące. Nie dzieje się to bez powodu. "Ta Typiara" choć w komiczny sposób, celnie zwraca uwagę na rzeczywistość, nie słodząc, nie unikając trudnych tematów.

- Polacy potrafią śmiać się z samych siebie. Lubimy żarty i dobre poczucie humoru, to bardzo mnie cieszy. Staram się, by na moich profilach nie było hejtu, by ludzie potrafili ze sobą rozmawiać naturalnie, prawdziwie, po kumpelsku - tłumaczyła w trakcie rozmowy z dziennikarzem programu czwartego Polskiego Radia na początku sierpnia 2023 roku.

Główną grupę odbiorców influencerki stanowią kobiety. Nie ukrywa, że codziennie dostaje od nich wiele wiadomości z podziękowaniem za jej twórczość. To właśnie dzięki tiktokom "Tej Typiary" uświadomiły sobie, że trzeba nauczyć się, aby w pewnych codziennych relacjach pozwalać sobie na więcej luzu.

- Sama kiedyś byłam okropną babą, czepiałam się najdrobniejszych błahostek. Dziś mogę powiedzieć, że z biegiem czasu odpuściłam i dzięki temu mam szczęśliwy związek. To, co robię w social mediach, jest też dla mnie swoistą autoterapią - podkreśliła socjolożka we wspomnianym wywiadzie.

Barbara Cichocka-Mruk jest nominowana w kategorii #Wszechmocne w sieci.