#wszechmocne

Doda nigdy się nie poddaje. Wydała nowy album i szykuje się do wielkiej trasy koncertowej

Autor: MBAN / Data: 31.08.2023
Doda

Królowa jest jedna – i wciąż ta sama. Nie poddaje się przeciwnościom, nagrywa kolejne albumy, przygotowuje nowy show w Polsacie i nie daje o sobie zapomnieć. Potężny głos Dody rozbrzmiewa z taką samą siłą już od dwudziestu lat.

Doda to urodzona osobowość medialna. Artystka, skandalistka, autorka tekstów, w których szczerze opisuje własne przeżycia, nie przejmując się krytycznymi opiniami. Zawsze szczera i prawdziwa do bólu, nie boi się mówić tego, co myśli. Słynie z ciętego języka. Może się pochwalić wspaniałą karierą – jej albumy trafiają na listy najlepiej sprzedających się płyt nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Otrzymała niezliczoną ilość nagród i wyróżnień, a w 2010 została uznana za jedną z 50 najlepszych polskich wokalistek przez czasopismo "Machina".

Artystka jedyna w swoim rodzaju

Doda, czyli Dorota Rabczewska, jest artystką wszechstronnie utalentowaną. Karierę zaczynała na deskach teatru muzycznego Buffo, gdzie wystąpiła m.in. w słynnym musicalu "Metro". Następnie została wokalistką zespołu Virgin, z którym nagrała cztery płyty. Przeboje "Znak pokoju" i "Szansa" zostały docenione na festiwalach w Sopocie i Opolu, jednak zdecydowanie najbardziej znanym z nich jest "Dżaga" – utwór, który zapisał się na stałe w historii polskiej popkultury.

Od 2007 Doda działa jako artystka solowa i ani na chwilę nie zwalnia tempa. Zgodnie z tytułem swojego pierwszego singla "Nie daj się" (polski hit lata 2008 na Sopot Hit Festiwalu) nie poddaje się, poszukując wciąż nowych środków wyrazu.

Wielki romans z kulturą popularną

Artystka nigdy nie ograniczała się wyłącznie do muzyki, działała i działa na wielu polach. Występowała w teatrze i telewizji, jako producentka wprowadziła na ekrany polskich kin kontrowersyjne "Dziewczyny z Dubaju" w reżyserii Marii Sadowskiej (premiera filmu odbyła się 26 listopada 2021). Wystąpiła również w wielu programach typu reality show, poczynając od "Baru" emitowana na antenie Polsatu i TV4 w latach 2002-2004. Później Doda przed kamerami starała się zdobyć prawo jazdy ("Jazda z Dodą") oraz była jurorką w programach "Shibuya", "Gwiazdy tańczą na lodzie" i "Tylko nas dwoje".

W 2022 roku otrzymała własny show, w którym poszukiwała idealnego partnera ("Doda. 12 kroków do miłości"), a obecnie szykuje kolejny projekt – "Doda. Dream Show" (od 4 września w poniedziałki w telewizji Polsat).

Co tym razem wymyśli Królowa?

Najnowszy album artystki "Aquaria" ukazał się 21 października 2022 roku. Uzyskał status platynowej płyty i nominację do Fryderyka w kategorii "Album roku – pop". Od kilku dni w sieci króluje jej najnowszy singiel nagrany wspólnie ze Smolastym: "Nim Zajdzie Słońce". Towarzyszy mu teledysk, w którym Doda po raz kolejny pokazuje nie tylko siłę swojego wokalu, ale również charakterystyczny, niepowtarzalny styl. Jasno pokazuje, że wciąż ma wiele do powiedzenia. Nie tylko zawirowania swojego życia prywatnego, które są nieustannie i powszechnie komentowane.

Doda szykuje się właśnie do wielkiej trasy koncertowej – Aquaria Tour – która jest zapowiadana jako ostatnia. Wielka i wybuchowa trasa marzeń, jakiej w Polsce jeszcze nie było. Bilety są już w sprzedaży.

Doda jest nominowana w kategorii #Wszechmocne w popkulturze. 

Oddaj głos

#wszechmocne

w popkulturze

Doda

Doda

Królowa jest jedna – i wciąż ta sama. Nie poddaje się przeciwnościom, nagrywa kolejne albumy, przygotowuje nowy show w Polsacie i nie daje o sobie zapomnieć. Potężny głos Dody rozbrzmiewa z taką samą siłą już od dwudziestu lat.

Zostaw nam swoje dane i uzasadnienie wyboru jeśli chcesz wziąć udział w konkursie. Dane nie są obowiazkowe, jeśli chcesz jedynie oddać głos.

Wybierz kandydatkę, aby przejść do głosowania.