#wszechmocne

Dorota Wellman – bezkompromisowa dziennikarka, która skradła serca widzów

Autor: ORY / Data: 29.09.2022
Dorota Wellman

Dorota Wellman od wielu lat wywołuje uśmiech na twarzach widzów, ale przede wszystkim budzi uznanie dzięki swojej bezkompromisowości. Dla niej nie ma tematów tabu.

Mało kto wie, że Dorota Wellman studiowała polonistykę oraz historię sztuki. Jednak swoje powołanie znalazła w dziennikarstwie. Zaczynała w Radiu Solidarność. Pracowała także w Radiu Eska, Radiu ZET oraz TOK FM. Lecz jej prawdziwą miłością okazała się telewizja. Swoją karierę w tej branży rozpoczynała od Telewizji Polskiej. Niewielu pamięta, że wraz z Marcinem Prokopem współprowadziła "Pytanie na śniadanie". W 2007 roku para prezenterów przeniosła się do "Dzień Dobry TVN", gdzie pozostają do dzisiaj. 

Dorota Wellman o zawodzie dziennikarki

Praca dla Doroty Wellman jest również jej pasją. Najbardziej w tym zawodzie ceni sobie szczere rozmowy z ludźmi i poznawanie ich historii. Unika głośnych wydarzeń i rzadko kiedy można ją zobaczyć na ściance. Pilnie strzeże prywatności swojej rodziny. 


Po pierwsze: trzeba mieć pasję do tego zawodu. Po drugie: trzeba mieć wykształcenie nie dziennikarskie, bo uważam, że trzeba mieć jakąś konkretną wiedzę, skończyć historię sztuki, polonistykę, biologię, cokolwiek, byle mieć wiedzę i być człowiekiem wykształconym. (…) Jeśli liczymy na to, że będziemy się pokazywać, ładnie wyglądać i chodzić na bankiety, to nie jest to droga do kariery – powiedziała niegdyś Wellman w rozmowie z Jastrząb Post.

Zaskarbiła sobie sympatię widzów

Czytelniczki WP Kobieta zgłaszające Dorotę Wellman do plebiscytu #Wszechmocne piszą o niej wiele dobrego. Pewne cechy przewijały się w większości zgłoszeń: mądra, bezkompromisowa, wrażliwa. 

"Posiada ogromną wiedzę prawie w każdej dziedzinie oraz niebanalny i nietuzinkowy sposób jej przekazywania", 

"Jest prawdziwa, ma kręgosłup moralny. Mówi to, co myśli i jest wierna swoim ideałom. Inspiruje inne kobiety", 

"Jest to kobieta, która bezkompromisowo działa w branży. Nie ulega modom, widzi krzywdę ludzi, potrafi obronić swoje racje", 

"Konkretna, mistrzyni w swoim fachu, rzeczowa kobieta z klasą". 

Dorota Wellman jest nominowana w kategorii #Wszechmocne w dziennikarstwie.