#wszechmocne

Julia Oleś nie boi się odważnych rozmów. Tak wspiera inne kobiety

Autor: ZS / Data: 31.08.2023
Julia Oleś

Julia Oleś od dłuższego czasu działa w sieci. W swoich mediach społecznościowych często porusza wiele tematów, które są bliskie kobietom. Efektem tych rozważań jest książka, której przedsprzedaż miała miejsce w pierwszej połowie 2023 roku.

Jej profil na Instagramie o nazwie "fabjulus" śledzi ponad 80 tys. użytkowników. Julia Oleś regularnie publikuje wpisy o tematyce kobiecej, pokazując rzeczywistość, w jakiej żyjemy. Wspiera feministki, rozmawia z ciekawymi gośćmi, pisze i edukuje.

Jak mądrze wspierać kobiety i pokazywać ich siłę

Dziennikarka w ciekawy i merytoryczny sposób porusza wiele spraw, z którymi kobiety mierzą się na co dzień. Analizuje wiele zjawisk. Nierzadko też komentuje zachowania znanych osób, tłumacząc, dlaczego postąpiły właściwie, albo wręcz przeciwnie, z jakich powodów ich czyny czy słowa były niedopuszczalne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sporą część contentu Julii Oleś zajmują też rozważania na temat kanonów piękna. Z jakich powodów wiele z nas na siłę, nie bacząc na swoje zdrowie, wciąż za nimi podąża? Na te i wiele innych pytań influencerka szuka odpowiedzi w swojej książce, "Produkt: kobieta. Jak wielki biznes manipuluje standardami piękna".

"Produkt: kobieta to zapis moich poszukiwań odpowiedzi na pytanie: czy to, co nazywamy dbaniem o siebie faktycznie, nam służy? Kto i kiedy zaczął zarabiać na tym, co kojarzy nam się dziś z pojęciem pięknej kobiety, i czy jest sens się przeciwko temu buntować?" - pisze autorka na swojej stronie.

Oleś podkreśla, że w środku znajdziemy też wiele badań, archiwalne materiały, stare zdjęcia oraz przedruki reklam, które przedstawiają poruszany przez nią temat. Przedsprzedaż książki miała miejsce na początku tego roku, nie jest znana natomiast data oficjalnej premiery.

Julia Oleś jest nominowana w kategorii #Wszechmocne w sieci.