#wszechmocne

Kasia Koczułap - z lekkością i humorem zmienia życie seksualne Polek na lepsze

Autor: MBAN / Data: 31.08.2023
Kasia Koczułap

Psycholożka z wykształceniem seksuologicznym, aktywistka i edukatorka. Od kilku lat przekonuje, że seks to nie grzech, tylko codzienna przyjemność, o której musimy wiedzieć więcej, jeśli chcemy z niej w pełni korzystać.

Na Instagramie Kasię obserwuje już 472 tysięcy fanów zainteresowanych odpowiedzią na pytanie: "Co z tym seksem?". Prowadzi bloga, udziela się w fundacji SEXED.PL, a także stworzyła aplikację, która dzieki kursom i wyzwaniom pomaga przyswoić wiedzę o seksie. Nie ulega wątpliwości, że edukacja seksualna w Polsce kuleje, dlatego potrzebujemy takich osób jak Kasia, które mówią o tym bez tabu i zmieniają życie Polek na lepsze.

Trudne początki i wielki sukces

Gdy Kasia zaczynała swoją przygodę z edukacją poprzez kanały mediów społecznościowych, nikt nie wróżył jej sukcesu. Na rozmowy o seksie nie było przestrzeni w świecie, w którym o wielu sprawach nie wypada mówić. Pierwsze próby spotykały się z mieszanymi reakcjami, bo jak można publicznie używać takich słów jak "penis" czy "cipka", przecież to nie uchodzi! Kasia wygrała jednak dzięki eksperckiej wiedzy i swobodzie, z jaką porusza zarówno lekkie, jak i trudne tematy. Na swoim kanale skupia się na faktach, rozprawia się z mitami i uzupełnia wielką dziurę w polskiej edukacji na temat seksu.

Seks to przyjemność dla wszystkich

Kasia dobrze wie, co to wstyd i wyparcie, ponieważ wychowała się w bardzo religijnym domu, gdzie seksualność stanowiła pewne tabu. Teraz pragnie pomóc dziewczynom i kobietom w pełni się wyzwolić, zaakceptować swoje ciało i jego potrzeby. Jest to szczególnie ważne w przypadku nastolatek, które nie zawsze rozumieją swoje reakcje i pragnienia, a często nie dowiedzą się niczego pożytecznego w szkole. Kasia doskonale to rozumie, poszukując kolejnych tematów, czerpie z własnych doświadczeń. Aktywnie walczy też z kulturą gwałtu i wykluczeniami, jakie dotyczą nie tylko kobiet, ale również osób o odmiennej orientacji czy transseksualnych.

Bohaterka z poczuciem misji

Jako edukatorka i influencerka Kasia cieszy się w sieci szacunkiem i zaufaniem, codziennie trafia do niej masa pytań, na które cierpliwie odpowiada. Wątpliwości na temat seksu wciąż jest wiele, a źródła wiedzy – niepewne. Kasia walczy również o lepszą jakość edukacji na lekcjach Wychowania Do Życia w Rodzinie, które przez ogrom bzdur i dezinformacji stały się żywym memem. Ważnym zagadnieniem jest dla niej również antykoncepcja i planowanie ciąży – kolejny zakazany w Polsce temat, który budzi emocje Bo chodzi o to, aby seks był przyjemny i bezpieczny. Jest na tyle ważną częścią życia, że należy się nim cieszyć, bawić i korzystać, a nie stresować czekającym w piekle kotłem.

Kasia Koczułap jest nominowana w kategorii #Wszechmocne w sieci.