#wszechmocne

Magdalena Pankiewicz – ilustratorka niezależnych kobiet

Autor: Aleksandra Szablak / Data: 31.08.2023
Magdalena Pankiewicz

Tworzy obrazy silnych kobiet. Takich, które nie kroczą przez życie z zadartym nosem, ale podniesioną głową. Wystarczy spojrzeć na jedną z sylwetek, aby poczuć ich energię i emocje.

Magdalena Pankiewicz tworzy portrety i ilustracje z kobiecym oraz modowym twistem. Unikalna gra kolorów wyróżnia prace autorki tapet, murali, plakatów filmowych i printów dla marek odzieżowych oraz beauty. W świecie sztuki jej nazwisko przewija się coraz częściej. Specjalizuje się w rysunkach figuratywnych, których główną bohaterką jest... kobieta.

Jej nazwisko "niesie się" po całym świecie

Artystka może pochwalić się współpracą z najbardziej prestiżowymi markami. Tworzyła dla wielu znanych magazynów - w tym Vogue i Elle. Jej prace znajdowały się w miesięcznikach, takich jak Zwierciadło czy Wysokie Obcasy. Magda Pankiewicz pracowała przy tworzeniu kampanii Estée Lauder, Nescafe, H&M, Microsoft, Irena Eris, L'oreal i Adidas.

Angażuje się także w projekty społeczne. Wraz z fundacją Rak’n’Roll stworzyła grafiki, które odbiły się głośnym echem. "A kiedy jest Twój dzień na U?" - zachęcała do profilaktycznych badań w swoich różowo-czerwonych pracach.

W 2011 roku malezyjski magazyn CutOut umieścił ją na liście 10-ciu najlepszych ilustratorek świata. Została także wyróżniona w japońskim magazynie Commons & Sense i chińskim Milk X.

Mistrzyni improwizacji

Magdalena Pankiewicz jest absolwentką malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk. Lubi działać pod wypływem intuicji. Często zostawia w swojej pracy przestrzeń na improwizację. Wyznaje, że najciekawsze efekty często powstają przypadkowo.

"Najważniejsze dla mnie to robić to, co kocham - czyli rysować. Bardzo się cieszę, że moja twórczość trafia do ludzi, że w moich ilustracjach odnajdują coś intrygującego, tajemniczego i melancholijnego" - mówi Pankiewicz.

Czym wyróżniają się ilustracje Magdaleny Pankiewicz?

Chociaż nigdy nie marzyła o własnej marce, to na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat zapracowała sobie na sukces. Świat szybko dostrzegł jej wrażliwość i miękką "kreskę", która paradoksalnie podkreśla kobiecą siłę.

"Moje prace są bardzo subtelne i kobiece, mimo że skupiam się na ilustracji modowej, to za tą modą zawsze kryje się coś więcej. Myślę, że każda moja praca jest przepełniona emocjami. Wiele osób pisze mi, że identyfikuje się z tym, co widzą na moich ilustracjach" - wyznaje artystka.

Magdalena Pankiewicz jest nominowana w kategorii #Wszechmocne w sztuce.

Oddaj głos

#wszechmocne

w sztuce

Magdalena Pankiewicz

Magdalena Pankiewicz

Tworzy obrazy silnych kobiet. Takich, które nie kroczą przez życie z zadartym nosem, ale podniesioną głową. Wystarczy spojrzeć na jedną z sylwetek, aby poczuć ich energię i emocje.

Zostaw nam swoje dane i uzasadnienie wyboru jeśli chcesz wziąć udział w konkursie. Dane nie są obowiazkowe, jeśli chcesz jedynie oddać głos.

Wybierz kandydatkę, aby przejść do głosowania.