#wszechmocne

Sylwia Panek - jej rady ułatwiają życie

Autor: ZS / Data: 31.08.2023
Sylwia Panek

Sylwia Panek samą siebie nazywa "ambasadorką octu i sody oczyszczonej". Jej radom na samym Instagramie zaufało już ponad 100 tys. osób. Za pośrednictwem mediów społecznościowych jest ze swoimi fanami w stałym kontakcie. Sylwia edukuje, poleca i wprowadza w świat w duchu eko.

Jak wyczyścić pralkę? Czy można wysprzątać cały dom bez używania chemii? Co z oszczędzaniem? Jeżeli choć jedno z tych pytań nurtuje cię od dłuższego czasu, koniecznie zapoznaj się z działalnością Sylwii Panek.

Blogerka rozpoczęła swoją przygodę z ekologią od... strachu. W jednym z wpisów na Instagramie wspomniała, że po urodzeniu syna przeraziła się, ile ma w domu potencjalnie niebezpiecznych produktów. W miarę gdy sama zagłębiała się w tajniki swojego domu, postanowiła tą wiedzą podzielić się z innymi.

Sprzątanie może być eko

Sylwia Panek mnoży przykłady, w jaki sposób zaoszczędzić na środkach do sprzątania, ratując w ten sposób nie tylko domowy budżet, lecz także środowisko. Każdy wpis ekodziałaczki dokładnie wyjaśnia, np. jak działają odświeżacze powietrza w aerozolach, dlaczego podgrzewanie gotowych dań w plastikowych pojemnikach nie jest dobrym pomysłem, a także czy istnieje sposób, aby upewnić się, że korzystamy w domu z produktów, które nie szkodzą ani nam, ani planecie. O tym ostatnim zagadnieniu powstał cały e-book "Zdrowy dom - Kuchnia".

"To wiedza ważna, bo np. >>wieczne chemikalia<< wciąż są dopuszczone do użytku w produktach, które mają kontakt z żywnością, więc póki co, sami musimy dbać o to, aby unikać zawierających je produktów" - pisze Sylwia na Instagramie, opowiadając, co znajdziemy w jej publikacji.

Zdrowy dom to szczęśliwi mieszkańcy

Sylwia Panek wykazuje też, jak bardzo nasze otoczenie wpływa na samopoczucie oraz zdrowie. "Uleczenie" domu poprzez sprzątanie produktami przyjaznymi dla środowiska (i portfela) sprawi, że sami poczujemy się lepiej. Działaczka przypomina, że wiele produktów sklepowych może wywoływać problemy ze zdrowiem. A wystarczy przerzucić się na m.in. produkty, które znajdują się w naszej spiżarni...

Gdy jednak alternatyw za bardzo nie ma, autorka bloga "W zdrowym domu" nauczy nas, jak czytać składy, aby wybrać najmniej szkodliwy płyn czy proszek do prania, najlepszą patelnię czy butelkę na wodę.

Sylwia Panek jest nominowana w kategorii #Wszechmocne dla planety.