#wszechmocne

#wszechmocne

dla planety

#Wszechmocne dla planety

Autor: Patrycja Ceglińska-Włodarczyk / Data: 16.08.2023

Już od wielu lat eksperci podkreślają, że konsumujemy ponad zasoby regeneracyjne Ziemi. Badacze alarmują, że jeśli nie zmienimy swoich nawyków i nie wdrożymy koniecznych zmian, za niespełna 30 lat na świecie może zabraknąć wody pitnej.

Co i rusz słyszymy o płonących lasach, zanieczyszczonym powietrzu, które poważnie szkodzi zdrowiu czy o gatunkach zwierząt, które mogą wyginąć w ciągu kilku lat. "Musimy wziąć sprawy w swoje ręce" - przekonują aktywiści.

Kobiety nominowane w kategorii #Wszechmocne w ekologii dobrze wiedzą, jakie będą środowiskowe następstwa naszych działań. W przestrzeni publicznej pełnią rolą edukatorek społecznych, udowadniając, że nawet drobne zmiany, mogą przynieść pożądany efekt. "Globalną rewolucję warto zacząć od siebie" - przekonują. I zamiast od razu wymieniać auto z silnikiem spalinowym na elektryczne, spróbuj nie kupować wody w plastiku, segreguj śmieci, na zakupy bierz bawełnianą torbę zamiast kupować foliówki. Te mądre i świadome kobiety wiedzą, że zadbanie o naszą planetę to krok ku lepszemu życiu.

Nominowane w kategorii

zwyciężczyni w kategorii #wszechmocne dla planety
Sylwia Panek

Sylwia Panek

Sylwia Panek samą siebie nazywa "ambasadorką octu i sody oczyszczonej". Jej radom na samym Instagramie zaufało już ponad 100 tys. osób. Za pośrednictwem mediów społecznościowych jest ze swoimi fanami w stałym kontakcie. Sylwia edukuje, poleca i wprowadza w świat w duchu eko.

Areta Szpura

Areta Szpura

Areta Szpura porzuciła karierę projektantki i podjęła działania związane z ekologią. Dziś jest jedną z najbardziej znanych aktywistek, która od lat uczy Polaków, jak uratować świat.

Katarzyna Zajączkowska

Katarzyna Zajączkowska

Eko-edukatorka, która prześwietla branżę fast fashion i ujawnia, co z nią jest nie tak. Autorka podcastu "Odpowiedzialna Moda". - W pogoni za szybkim zyskiem straciliśmy z oczu człowieka i przyrodę. Zamieniliśmy jakość na ilość, a rzemiosło na wyzysk - mówi Katarzyna Zajączkowska.

Paulina Górska

Paulina Górska

Paulina Górska od wielu lat inspiruje i zachęca innych, by żyć w bardziej zrównoważony sposób. Pasjonuje się CSR, czyli społeczną odpowiedzialnością biznesu. Prowadzi konto na Instagramie, bloga oraz nagrywa podcast.

Kasia Wągrowska

Kasia Wągrowska

Kasia Wągrowska jest ekspertką od zero waste. W sieci promuje ekologiczne podejście do życia. Swoimi spostrzeżeniami i metodami dzieli się m.in. na blogu "Ograniczam się".

Jury

Monika Tenerowicz

Monika Tenerowicz

#wszechmocne dla planety

Doradczyni zarządu ds. strategii klimatycznej Orange Polska. Zajmuje się tematyką klimatyczną, inspiruje do pozytywnych zmian, które mają na celu wzmocnić neutralność klimatyczną Orange. Podpowiada, jak zminimalizować wpływ działalności człowieka na środowisko naturalne.