#wszechmocne

#wszechmocne

w dziennikarstwie

#Wszechmocne w dziennikarstwie

Autor: Wiktoria Jakubowska / Data: 16.08.2023

O mediach zwykło się mówić "czwarta władza". Nic dziwnego. Dociekliwość, upór i umiejętność wysłuchania ludzi sprawiają, że dziennikarze mogą wpływać na otaczającą rzeczywistość. Dzięki ludziom, którzy mają misję, otrzymujemy rzetelne informacje z całego świata.

Zawód dziennikarki to niezwykle odpowiedzialna rola. Szybkie tempo, presja, reagowanie na bieżące wydarzenia, niekiedy poczucie zagrożenia to nieodłączne elementy tej pracy. W tym wszystkim trzeba jednak zachować spokój i myśleć o swoich odbiorcach, którzy oczekują rzetelnych i sprawdzonych informacji. To właśnie te kobiety są pośredniczkami między nami a politykami, artystami, światowymi przywódcami, zwykłymi ludźmi z problemami lub inspirującymi historiami.

#Wszechmocne w dziennikarstwie to kobiety odważne i niezależne, które nie są obojętne na krzywdę innych. Które informują nie tylko o polityce i światowych wydarzeniach, ale poruszają też kwestie najważniejsze dla kobiet. Walczą o równe prawa, nagłaśniają tematy tabu i wsłuchują się w potrzeby innych.

Nominowane w kategorii

zwyciężczyni w kategorii #wszechmocne w dziennikarstwie
Marzena Figiel-Strzała

Marzena Figiel-Strzała

Dziennikarka i podróżniczka. Autorka cyklu reportaży "Dzieci Świata". Marzena Figiel-Strzała pokazuje, że świat widziany oczami dziecka, nie zawsze jest kolorowy. Udowadnia też, że da się go zmienić.

Monika Olejnik

Monika Olejnik

"Monika Olejnik, witam w wolnych mediach" - mówi na początku każdego swojego programu. Od 24 lat prowadzi "Kropkę nad i", w której gości przede wszystkim czołowych polskich polityków. Jest jedną z najbardziej znanych dziennikarek.

Agnieszka Szpila

Agnieszka Szpila

Przedstawiana jako pisarka, kulturoznawczyni, aktywistka i ekofeministka. Ostatnio poruszająca w niekonwencjonalny sposób temat ludzkiej seksualności.

Bianka Zalewska

Bianka Zalewska

Bianka Zalewska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich reporterek wojennych, która od 2014 roku dokumentuje rosyjskie zbrodnie w Ukrainie. W marcu br. odebrała nagrodę International Women of Courage z rąk pierwszej damy USA Jill Biden.

Joanna Racewicz

Joanna Racewicz

Joanna Racewicz bezkompromisowo podąża własną drogą. Jako dziennikarka podnosi tematy ważne, niekiedy stanowiące tabu. Jej dwie ostatnie książki - "Sypiając z prezesem" i "To nie kraj, to ludzie: historie zebrane na granicy" - stały się prawdziwymi bestsellerami.

Jury

Anna Śmigulec

Anna Śmigulec

#wszechmocne w dziennikarstwie

Reporterka Magazynu WP. Pisze o sprawach społecznych i ludzkich historiach. Wcześniej publikowała w Dużym Formacie, Wysokich Obcasach, Newsweeku i Tygodniku Powszechnym. Z wykształcenia romanistka i dziennikarka, trzykrotnie otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii reportaż prasowy.