#wszechmocne

#wszechmocne

wdziennikarstwie

#Wszechmocne w dziennikarstwie

Data: 18.08.2022

O mediach zwykło się mówić "czwarta władza". Nic dziwnego. Dociekliwość, upór i umiejętność wysłuchania ludzi sprawiają, że dziennikarze mogą wpływać na otaczającą rzeczywistość. Dzięki ludziom, którzy mają misję, otrzymujemy rzetelne informacje z całego świata.

Ostatnie miesiące nie były łatwe. Wojna w Ukrainie, napięta sytuacja w kraju i wciąż odczuwalne skutki pandemii negatywnie wpływają na nastroje społeczne. W centrum tego wszystkiego są dziennikarki, które chcą informować, edukować i przekazywać wiarygodne oraz sprawdzone wiadomości. Często z centrum miejsca konfliktu.

#Wszechmocne w dziennikarstwie to kobiety odważne i niezależne, które nie są obojętne na krzywdę innych. Które informują nie tylko o polityce i światowych wydarzeniach, ale poruszają też kwestie najważniejsze dla kobiet. Walczą o równe prawa, nagłaśniają tematy tabu i wsłuchują się w potrzeby innych.

Poznajcie wszystkie nominowane i oddajcie głos na swoją faworytkę w kategorii #Wszechmocne w dziennikarstwie.

Nominowane w kategorii

Grażyna Torbicka

Grażyna Torbicka

Grażyna Torbicka to ikona dziennikarstwa. Choć pracę w mediach rozpoczęła od debiutu w Telewizji Polskiej w programie "Sportowa niedziela", szybko okazało się, że jej największą miłością jest kino. To ona jako pierwsza przeprowadzała wywiady z największymi gwiazdami Hollywood.

Dorota Wellman

Dorota Wellman

Dorota Wellman od wielu lat wywołuje uśmiech na twarzach widzów, ale przede wszystkim budzi uznanie dzięki swojej bezkompromisowości. Dla niej nie ma tematów tabu.

Magda Mołek

Magda Mołek

Magdy Mołek nie trzeba nikomu przedstawiać. To ikona telewizji, jedna z najbardziej znanych i lubianych dziennikarek w Polsce. W swoich filmach na YouTubie rozmawia o ważnych sprawach dla kobiet, by - co często podkreśla - "dmuchać w ich skrzydła".

Katarzyna Górniak

Katarzyna Górniak

Opowiada o najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie. Dociera z kamerką w miejsca, w których odnajduje niezwykłe historie, przedstawiając je później widzom. Przez miesiąc relacjonowała wojnę w Ukrainie, narażając własne życie. Katarzyna Górniak to dziennikarka, która w pełni oddaje się swojej pracy.

Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka

Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka

Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka stworzyły książkę oraz podcast o tym samym tytule. "Jak się starzeć bez godności" jest niesamowicie porywającą opowieścią o tym, że starość wpisuje się w nasze istnienie, co nie powinno nam przeszkadzać w tym, by dalej cieszyć się życiem.

Jury

Anna Śmigulec

Anna Śmigulec

#wszechmocne w dziennikarstwie

Reporterka Magazynu WP. Pisze o sprawach społecznych i ludzkich historiach. Wcześniej publikowała w Dużym Formacie, Wysokich Obcasach, Newsweeku i Tygodniku Powszechnym. Z wykształcenia romanistka i dziennikarka, trzykrotnie otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii reportaż prasowy.