#wszechmocne

#wszechmocne

w macierzyństwie

#Wszechmocne w macierzyństwie

Autor: Patrycja Ceglińska-Włodarczyk / Data: 16.08.2023

Cenimy kobiety, które przełamują tabu związane z ciążą, macierzyństwem i wychowywaniem dzieci. Przestańmy żyć kolorowymi zdjęciami na Instagramie, które kreują słodki obrazek rodem z reklamy z lat 90., gdzie dzieci są grzeczne, a rodziny – idealne.

Prawdziwe macierzyństwo, oprócz niewątpliwie ogromnej dawki miłości i szczęścia, przynosi też zmęczenie, nieprzespane noce i milion pytań o to, gdzie w tym wszystkim odnaleźć dawną siebie. Gdzie kończy się troska o dziecko, a zaczyna poświęcenie kosztem swoich innych pragnień? Dbanie również o siebie to zdrowy egoizm, do którego mamy prawo, a czasami o tym zapominamy.

#Wszechmocne w macierzyństwie odczarowują obrazek matki idealnej, która ma ugotowane i posprzątane, a na swoim instagramowym koncie chwali się płaskim brzuchem miesiąc po porodzie.

Nominowane w kategorii

zwyciężczyni w kategorii #wszechmocne w macierzyństwie
Elwira Rutkowska

Elwira Rutkowska

"O 14:00 myślałam, że upozoruje omdlenie i może 7-miesięczne dziecko zorientuje się, że mi ciężko i pójdzie na 5 h spać" - wyznaje Elwira Rutkowska, która podbija sieć ukazywaniem macierzyństwa bez koloryzacji.

Klaudia Klimczyk

Klaudia Klimczyk

Chyba nie ma fana TikToka, który nie zna "Mamy na obrotach". Ślązaczka zamieszcza w mediach społecznościowych humorystyczne nagrania, które pokazują jej codzienne życie. Klaudia Klimczyk to prawdziwy fenomen. Jej internetowa społeczność przekroczyła już 4,6 miliona.

Zofia Zborowska

Zofia Zborowska

Zofia Zborowska jest mamą małej Nadziei. W mediach społecznościowych dzieli się z obserwatorami m.in. fragmentami swojego życia prywatnego, pokazując zarówno dobre, jak i trudne strony macierzyństwa.

Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska wychowuje czwórkę dzieci. I choć kocha je nad życie, to nie ma zamiaru udawać, że życie matki jest usłane różami. Jej szczera narracja w mediach społecznościowych pozwala innym kobietom zaśmiać się i spojrzeć na siebie oraz rzeczywistość wokół łagodniejszym wzrokiem.

Ilona Kostecka

Ilona Kostecka

Ilona Kostecka dała się poznać dzięki blogowi Mum and the city. Jak czytamy na stronie Influencers LIVE Wrocław, Kostecka to: "z wykształcenia polonistka, z powołania pisarka, z wyboru mama".

Jury

Małgorzata Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek-Majdan

#wszechmocne w macierzyństwie

Osobowość telewizyjna, bizneswoman, aktywistka. Od 20 lat związana ze stacją TVN. Autorka wielu książek, w tym pozycji "In vitro. Rozmowy intymne". Swoją popularność wykorzystuje, by nagłaśniać problem par mierzących się z niepłodnością, aktywnie działa na rzecz przywrócenia refundacji in-vitro.