#wszechmocne

#wszechmocne

wmacierzyństwie

#Wszechmocne w macierzyństwie

Data: 17.08.2022

Cenimy kobiety, które przełamują tabu związane z ciążą, macierzyństwem i wychowywaniem dzieci. Przestańmy żyć kolorowymi zdjęciami na Instagramie, które kreują słodki obrazek rodem z reklamy z lat 90., gdzie dzieci są grzeczne, a rodziny – idealne.

Prawdziwe macierzyństwo, oprócz niewątpliwie ogromnej dawki miłości i szczęścia, przynosi też zmęczenie, nieprzespane noce i milion pytań o to, gdzie w tym wszystkim odnaleźć dawną siebie. Gdzie kończy się troska o dziecko, a zaczyna poświęcenie kosztem swoich innych pragnień? Dbanie również o siebie to zdrowy egoizm, do którego mamy prawo, a czasami o tym zapominamy.

#Wszechmocne w macierzyństwie odczarowują obrazek matki idealnej, która ma ugotowane i posprzątane, a na swoim instagramowym koncie chwali się płaskim brzuchem miesiąc po porodzie.

Poznajcie wszystkie nominowane i oddajcie głos na swoją faworytkę w kategorii #Wszechmocne w macierzyństwie.

Nominowane w kategorii

Monika Hoffman-Piszora

Monika Hoffman-Piszora

Jest mamą, która dzieli się swoją codziennością na Instagramie. Choć zdawać by się mogło, że ten opis bez trudu można byłoby przypasować do wielu udzielających się w mediach społecznościowych mam, jej rodzina jest inna niż wszystkie. Wśród piątki jej rozbrykanych dzieciaków jest dwoje z zespołem Downa.

Joanna Opozda

Joanna Opozda

Joanna Opozda od niedawna pracę w zawodzie łączy z wychowywaniem synka. Ciąża i początki macierzyństwa nie były dla niej łatwe ze względu na bolesne rozstanie z mężem i ojcem jej dziecka. Joanna pokonała jednak przeciwności losu i inspiruje kobiety do walki o siebie.

Justyna Szyc-Nagłowska

Justyna Szyc-Nagłowska

Jej podcast przyciągnął uwagę wielu kobiet z całej Polski. Justyna Szyc-Nagłowska normalizuje temat rodziny patchworkowej i uświadamia kobietom, że nie muszą się wstydzić tego, iż to nie rodzicielstwo sprawia im w życiu największą frajdę.

Olga Legosz

Olga Legosz

Olga Legosz jest przedsiębiorczynią i matką dwóch córek: nastoletniej Mai i kilkuletniej Tosi. Bardzo aktywnie działa również w mediach społecznościowych, gdzie napisała o sobie: "Wychowuję dwie córki. Prowadzę dwie fundacje. Zaprzyjaźniam świat z autyzmem".

Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska

Aleksandra Żebrowska aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, gdzie zamieszcza treści dotyczące uroków macierzyństwa. Nie ukrywa, że jak każdej mamie, czasem jest jej ciężko. To właśnie za autentyczność pokochały ją Polki.