#wszechmocne

#wszechmocne

w sporcie

#Wszechmocne w sporcie

Autor: Patrycja Ceglińska-Włodarczyk / Data: 16.08.2023

Na swoje sukcesy pracują od najmłodszych lat, a dzieciństwo upływa im pod znakiem codziennych, wyczerpujących treningów. Tylko nielicznym udaje się spełnić marzenie i zdobywać mistrzostwa w swoich dziedzinach. A i tak o kobietach w sporcie słyszymy rzadziej niż o ich kolegach.

Męskie dziedziny wciąż wydają się bardziej prestiżowe, medialne i przyciągające sponsorów. Trzeba to zmieniać.

Iga Świątek nie kryła zdziwienia, gdy dziennikarka (sic!) zapytała ją o to, czy idąc na imprezę, lubi nakładać makijaż. Podobnego pytania o wygląd fizyczny nie usłyszałby żaden z jej kolegów. Kobiety, które latami ciężko pracowały na swój sukces, chcą być traktowane poważnie i na równi z mężczyznami. Tak samo doceniane, również finansowo. Choć Iga nie potrzebuje dodatkowego rozgłosu, bo media światowe biją się o wywiady z nią, to inne kobiety w sporcie – owszem.

Nominowane w kategorii

zwyciężczyni w kategorii #wszechmocne w sporcie
Iga Świątek

Iga Świątek

Utalentowana i uwielbiana przez fanów tenisistka. Jako pierwsza Polka wygrała turniej wielkoszlemowy. Niepowstrzymana w drodze do celu, a przy tym niezwykle sympatyczna. Taka właśnie jest Iga Świątek.

Aleksandra Mirosław

Aleksandra Mirosław

Uwielbia sport i rywalizację, ale nie boi się przyznać do błędów. Jest wielokrotną rekordzistką świata we wspinaczce na szybkość, pięciokrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Świata.

Katarzyna Ździebło

Katarzyna Ździebło

Rok 2022 okazał się dla niej przełomowy. W każdym konkursie, w którym brała udział, zajmowała wysokie miejsca. "Przegląd Sportowy" umieścił ją na ostatniej pozycji swojego plebiscytu. Do tej wiadomości podeszła z ogromną dojrzałością, tłumacząc realia sportowego świata.

Magdalena Stysiak

Magdalena Stysiak

Chociaż w tym roku będzie świętować dopiero 23. urodziny, bez wątpienia jest autorytetem dla wielu młodych Polek. Jej imponujące osiągnięcia sportowe wzbudzają podziw wśród kibiców, a także rywalek.

Anna Tybor

Anna Tybor

Kocha góry i wciąż nowe wyzwania. Mimo że ma już na koncie wiele sukcesów, nie zwalnia tempa, organizując coraz bardziej wymagające i ambitne wyprawy. Spełniła swoje marzenie, zapisując się w historii skialpinizmu. Jaki będzie następny cel Anny?

Jury

Agnieszka Kobus-Zawojska

Agnieszka Kobus-Zawojska

#wszechmocne w sporcie

Wicemistrzyni Olimpijska z Tokio 2020/1 oraz brązowa medalistka z Rio de Janeiro 2016. Mistrzyni Świata i Europy. Członkini Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Prowadząca audycje "Czas na Igrzyska" w Radiu RDC. Prezeska Stowarzyszenia Olimpijskiego Wygrywamy. Trenerka Mentalna.