#wszechmocne

#wszechmocne

wśród kobiet

#Wszechmocne wśród kobiet

Autor: Patrycja Ceglińska-Włodarczyk / Data: 16.08.2023

Jedne zakładają fundacje, inne piszą książki, a jeszcze inne wykorzystują swoje instagramowe zasięgi do wspierania kobiet i budowania ich pewności siebie. #Wszechmocne wśród kobiet swoją popularność przekuwają w dobro.

Zawodowo mogą być kimkolwiek: aktorkami, osobowościami telewizyjnymi, bizneswoman. Ale liczy się to, co bezinteresownie robią dla innych. Cenimy też głośne mówienie rzeczy niepopularnych, bo to wymaga odwagi. Rok temu kapituła konkursu wyróżniła w tej kategorii Joannę Bugaj, która sprzedała udziały w swojej firmie, żeby zaangażować się w pomoc osobom niedosłyszącym. Rozpoczęła również pracę na oddziale psychiatrycznym i podjęła studia psychologiczne, by móc wspierać młodzież w kryzysie zdrowia psychicznego. Takich kobiet jak pani Joanna jest sporo wokół nas. Chcemy je docenić i wzmocnić w nich poczucie, że to, co robią, ma sens.

Laureatkę w kategorii #Wszechmocne wśród kobiet wybiera jury.

Nominowane w kategorii

zwyciężczyni w kategorii #wszechmocne wśród kobiet
Ada Klimaszewska

Ada Klimaszewska

Dla wrocławskiej społecznicy Ady Klimaszewskiej najważniejsze jest współdziałanie. Dobrze wie, że tylko razem możemy sprawić, aby dziewczynkom i kobietom (ale nie tylko!) żyło się w naszym kraju lepiej.

nagroda specjalna jury
Urszula Krzyżańska

Urszula Krzyżańska

Urszula Krzyżańska od 15 lat jest wolontariuszką medyczną, pomocniczką w Hospicjum-Palium w Poznaniu zaangażowaną w pomoc osobom ubogim. "Istnieje powszechna opinia u pacjentów, że jeżeli Ula jest na oddziale, jest się w dobrych rękach" - czytamy w zgłoszeniu nadesłanym nam przez czytelniczkę.

Katarzyna Rodziewicz

Katarzyna Rodziewicz

Fundacja Ronalda McDonalda ma swoje domy na całym świecie. Domy, w których nieodpłatnie przebywają rodziny długo hospitalizowanych dzieci. Teraz trwają prace nad budową trzeciej takiej placówki w Polsce. A stoi za tym niezwykła kobieta – Katarzyna Rodziewicz.

Daria Mejnartowicz

Daria Mejnartowicz

Zbiera środki finansowe, jedzie, pomaga. Ma ogromną potrzebę działania. Daria Mejnartowicz obecnie planuje swoją 24. podróż charytatywną. Wspiera przede wszystkim kobiety w krajach dotkniętych ubóstwem.

Anna Dymna

Anna Dymna

Aktorka teatralna i filmowa, założycielka i prezeska fundacji "Mimo Wszystko". Anna Dymna jest znana Polkom i Polakom nie tylko z talentu, który przez lata prezentowała na małym i dużym ekranie. Jest kobietą o wielkim sercu, która od 2003 roku nieustannie pomaga osobom chorym oraz niepełnosprawnym.

Jury

Wiktoria Jakubowska-Karbowniczek

Wiktoria Jakubowska-Karbowniczek

#wszechmocne wśród kobiet

Zastępczyni redaktora naczelnego Wirtualnej Polski. W WP inicjuje akcje na rzecz wzmacniania w Polkach poczucia własnej wartości oraz inspirowania do pozytywnych zmian. Wierzy, że każda kobieta jest #Wszechmocna, ale nie każda wystarczająco pewna siebie, by o tym mówić.