#wszechmocne

#wszechmocne

wnauce

#Wszechmocne w nauce

Data: 18.08.2022

Dzięki takim kobietom jak one świat może iść do przodu. Ogromna wiedza, upór i skupienie na celu sprawiły, że dokonały wielkich rzeczy, choć często są dopiero na początku swojej zawodowej drogi.

Setki badań i godzin spędzonych na pracy naukowej, ogromny wpływ na popularyzowanie nauki - te kobiety udowadniają, że pogłębianie wiedzy i szeroki dostęp do źródeł, mogą wpływać na rozwój wielu dziedzin. Ich ciekawość świata i misja każdego dnia przyczyniają się do ulepszania naszej rzeczywistości.

#Wszechmocne w nauce to kobiety mądre, pełne pasji i zaangażowania. Nie oczekują efektów swojej pracy od razu. Doskonale zdają sobie sprawę, że na spektakularne i przełomowe momenty czasami trzeba poczekać nawet kilka lat. Natomiast ich pracę i rozwój dostrzegamy już dzisiaj, bo wiemy, jak ciężko pracowały na swoje sukcesy.

Poznajcie wszystkie nominowane i oddajcie głos na swoją faworytkę w kategorii #Wszechmocne w nauce.

Nominowane w kategorii

Elżbieta Senkus-Konefka

Elżbieta Senkus-Konefka

Niekwestionowany autorytet w dziedzinie leczenia raka piersi. Dr hab. Elżbieta Senkus-Konefka od lat zmienia oblicze polskiej medycyny. Cieszy się sympatią pacjentek i ogromnym uznaniem środowiska. Nawet z sytuacji - wydawać by się mogło - niemożliwych, potrafi znaleźć wyjście.

Hanna Rothkaehl

Hanna Rothkaehl

Profesor Hanna Rothkaehl jest jedną z najważniejszych osób w Polsce, jeśli chodzi o działania na rzecz eksploracji kosmosu. Przed nią dwie brawurowe misje – JUICE, która ma zbadać otoczenie Jowisza oraz Comet Interceptor, której celem jest przechwycenie tzw. "dziewiczej komety".

Karolina Pierzynowska

Karolina Pierzynowska

Dr Karolina Pierzynowska we wrześniu 2021 roku przyciągnęła uwagę Komisji Future Science Future Star Award. Odkrycie Polki to ogromny krok naprzód do zrozumienia tego, jak leczyć osoby z chorobami Huntingtona i Alzheimera.

Kasia Gandor

Kasia Gandor

Kiedyś jako modelka chodziła po wybiegach największych projektantów mody, a dziś opowiada w sieci o najważniejszych odkryciach nauki. Jest jedną z najbardziej medialnych popularyzatorek wiedzy w Polsce. Kasia Gandor docieka, wyjaśnia i chce wiedzieć coraz więcej.

Agata Błasiak

Agata Błasiak

Dr Agata Błasiak zaprojektowała urządzenie, które znacznie ułatwiło wykrywanie cząsteczek koronawirusa, a aplikacje, nad którymi pracuje, mają szansę trwale zmienić oblicze współczesnej medycyny.

Jury

Ewelina Kamińska

Ewelina Kamińska

#wszechmocne w nauce

Naukowczyni, doktorantka w dziedzinie epigenetyki na wydziale Chemii Organicznej Uniwersytetu Ludwiga i Maksymiliana w Monachium. Od 5 lat popularyzuje naukę. Wspiera kobiety, zrzesza grupę ponad tysiąca polskich naukowczyń. Jest co-founderką start-upu "How2 EDU" - aplikacji edukacyjnej dla uczniów.