#wszechmocne

#wszechmocne

w nauce

#Wszechmocne w nauce

Autor: Patrycja Ceglińska-Włodarczyk / Data: 16.08.2023

Dzięki takim kobietom jak one świat może iść do przodu. Ogromna wiedza, upór i skupienie na celu sprawiły, że dokonały wielkich rzeczy, choć często są dopiero na początku swojej zawodowej drogi.

Setki badań i godzin spędzonych na pracy naukowej, ogromny wpływ na popularyzowanie nauki - te kobiety udowadniają, że pogłębianie wiedzy i szeroki dostęp do źródeł, mogą wpływać na rozwój wielu dziedzin. Ich ciekawość świata i misja każdego dnia przyczyniają się do ulepszania naszej rzeczywistości.

#Wszechmocne w nauce to kobiety mądre, pełne pasji i zaangażowania. Nie oczekują efektów swojej pracy od razu. Doskonale zdają sobie sprawę, że na spektakularne i przełomowe momenty czasami trzeba poczekać nawet kilka lat. Natomiast ich pracę i rozwój dostrzegamy już dzisiaj, bo wiemy, jak ciężko pracowały na swoje sukcesy.

Nominowane w kategorii

zwyciężczyni w kategorii #wszechmocne w nauce
dr Anna Zawadzka

dr Anna Zawadzka

Według WHO na całym świecie chorych na Alzheimera jest aż 55 milionów, a do roku 2050 ta liczba może się podwoić. Statystyki są przerażające, jednak jest nadzieja. Jest nią odkrycie polskiej naukowczyni dr Anny Zawadzkiej.

prof. Aleksandra Przegalińska

prof. Aleksandra Przegalińska

Fascynuje ją to, w jaki sposób sztuczna inteligencja zmienia nasze życie. Wkład pani profesor Aleksandry Przegalińskiej w międzynarodowe badania został właśnie dostrzeżony przez Europejski Instytut Uniwersytecki.

Karolina Mikulska-Rumińska

Karolina Mikulska-Rumińska

Wielokrotnie nagradzana dr hab. Karolina Mikulska-Rumińska z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK od lat zajmuje się badaniem ferroptozy, czyli kontrolowanej śmierci komórki. Badaczka jest jedną z kobiet nominowanych w plebiscycie #Wszechmocne.

dr Urszula Herman

dr Urszula Herman

Sama określa się jako żona, mama, bizneswomen i naukowczyni. We współpracy z ekspertami z Doliny Krzemowej opracowała stymulator, który pobudza mięśnie dna miednicy. Z energią i lekkością mówi o skomplikowanych zagadnieniach na granicy technologii i medycyny.

Ilona Kalaszczyńska

Ilona Kalaszczyńska

Dr n. biol. Ilona Kalaszczyńska jest wiceprezeską Diagendo. Firma ta robi wszystko, aby pomóc kobietom, które badają się w kierunku endometriozy. Dotychczas na prawidłową opinię lekarską czekały nawet kilkanaście lat. Teraz stoimy u progu diagnostycznej rewolucji.

Jury

Ewelina Kamińska

Ewelina Kamińska

#wszechmocne w nauce

Naukowczyni, doktorantka w dziedzinie epigenetyki na wydziale Chemii Organicznej Uniwersytetu Ludwiga i Maksymiliana w Monachium. Od 6 lat popularyzuje naukę. Wspiera kobiety w nauce, zrzesza grupę ponad tysiąca polskich badaczek. Współtworzy klinikę fizjoterapii i osteopatii "URAMclinic".