#wszechmocne

#wszechmocne

w sztuce

#Wszechmocne w sztuce

Autor: Patrycja Ceglińska-Włodarczyk / Data: 16.08.2023

Sztuka otacza nas każdego dnia i jest elementem naszego życia. Chcemy docenić niezwykłe kobiety, które potrafią dostrzegać inspiracje w codziennym życiu, a następnie przedstawiać je w formie wybitnej wizji artystycznej.

Co to znaczy "dobra sztuka"? Tak naprawdę nie ma jednej definicji, ale to, co można uznać za podstawę sztuki wybitnej to artystyczna prawda. Kreowanie w zgodzie ze sobą, z własnymi poglądami i wizją, a nie w celu zdobycia rozgłosu i tworzenia pod odbiorców. Autentyczna sztuka, stworzona z głębi serca zawsze się obroni, a rozgłos i poklask przyjdą w odpowiednim czasie. Idealnym przykładem są artystki, które nominowałyśmy w naszym plebiscycie.

#Wszechmocne w sztuce udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych, a na sukces warto czekać. Ich dzieła zyskały rozgłos na świecie i zostały docenione nie tylko przez najznamienitszych krytyków sztuki z całego świata, ale również rzesze ludzi.

Nominowane w kategorii

zwyciężczyni w kategorii #wszechmocne w sztuce
Magdalena Pankiewicz

Magdalena Pankiewicz

Tworzy obrazy silnych kobiet. Takich, które nie kroczą przez życie z zadartym nosem, ale podniesioną głową. Wystarczy spojrzeć na jedną z sylwetek, aby poczuć ich energię i emocje.

Agata Słowak

Agata Słowak

Można śmiało powiedzieć, że jest jedną z najwybitniejszych artystek sztuk wizualnych. Jej prace przyciągają i odpychają, zachwycają i przerażają, ale przede wszystkim – zmuszają do myślenia i wyzwolenia emocje.

Gosia Herba

Gosia Herba

Zaczęła rysować jako dziecko i nigdy nie przestała. Ma głowę pełną pomysłów i ręce, które potrafią przenieść je "na papier". Poznaj polską artystkę, której prace doceniło absolutne guru wśród ilustratorów, "The New Yorker".

Agnieszka Glińska

Agnieszka Glińska

Jest uznaną montażystką, a w świecie kinematografii jej nazwisko zna każdy. Od roku 2023 członkini Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Agnieszka Nowińska

Agnieszka Nowińska

Prace artystki zachwycają żywymi kolorami oraz historiami, które kryją się w ich głębi. Inspiracji poszukiwała podczas licznych podróży, aż w końcu odnalazła własną metodę twórczą, w której się najlepiej spełnia.

Jury

Magdalena Boczarska

Magdalena Boczarska

#wszechmocne w sztuce

Polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna. Laureatka Orła za rolę główną w filmie "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" oraz dwóch Złotych Lwów za pierwszoplanowe role w filmach "Różyczka" i "Piłsudski". W tym roku premierę będzie miała "Różyczka 2" z Magdą w roli głównej.