#wszechmocne
w sztuce
#Wszechmocne w sztuce
Sztuka otacza nas każdego dnia i jest elementem naszego życia. Chcemy docenić niezwykłe kobiety, które potrafią dostrzegać inspiracje w codziennym życiu, a następnie przedstawiać je w formie wybitnej wizji artystycznej.
Co to znaczy "dobra sztuka"? Tak naprawdę nie ma jednej definicji, ale to, co można uznać za podstawę sztuki wybitnej to artystyczna prawda. Kreowanie w zgodzie ze sobą, z własnymi poglądami i wizją, a nie w celu zdobycia rozgłosu i tworzenia pod odbiorców. Autentyczna sztuka, stworzona z głębi serca zawsze się obroni, a rozgłos i poklask przyjdą w odpowiednim czasie. Idealnym przykładem są artystki, które nominowałyśmy w naszym plebiscycie.
#Wszechmocne w sztuce udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych, a na sukces warto czekać. Ich dzieła zyskały rozgłos na świecie i zostały docenione nie tylko przez najznamienitszych krytyków sztuki z całego świata, ale również rzesze ludzi.
Nominowane w kategorii
Sonia Kisza
Historyczka i miłośniczka sztuki. Prowadzi popularny profil @histeria.sztuki, wydała książkę o tym samym tytule. W ramach jego działalności popularyzuje wiedzę na temat kultowych dzieł i artystów. Promuje obcowanie ze sztuką jako formę spędzania wolnego czasu.
Ewa Juszkiewicz
Jest najsłynniejszą żyjącą polską malarką. Jej obrazy, czyli charakterystyczne portrety w stylu surrealistycznym, na aukcjach są sprzedawane za rekordowe kwoty.
Agnieszka Holland
Jest najwybitniejszą polską reżyserką, która zyskała uznanie w kraju i za granicą. Jej ostatni film "Zielona granica" o kryzysie migracyjnym na polsko-białoruskiej granicy wzbudził skrajne emocje i ogólnoświatową dyskusję.
Małgorzata Szumowska
Jedna z najlepszych polskich reżyserek, które zostały docenione także za granicą. Na swoim koncie ma aż 34 zdobyte nagrody na 50 nominacji. W 2023 r. stworzyła film przełamujący tabu „Kobieta z…”
Zofia Jastrzębska
Zachwyciła w serialu "Infamia", a następnie w filmie "Kolory zła: Czerwień". Widzowie pokochali ją za naturalność i wyjątkowy talent.