
#wszechmocne
wsztuce
#Wszechmocne w sztuce
Sztuka otacza nas każdego dnia i jest elementem naszego życia. Chcemy docenić niezwykłe kobiety, które potrafią dostrzegać inspiracje w codziennym życiu, a następnie przedstawiać je w formie wybitnej wizji artystycznej.
Co to znaczy "dobra sztuka"? Tak naprawdę nie ma jednej definicji, ale to, co można uznać za podstawę sztuki wybitnej to artystyczna prawda. Kreowanie w zgodzie ze sobą, z własnymi poglądami i wizją, a nie w celu zdobycia rozgłosu i tworzenia pod odbiorców. Autentyczna sztuka, stworzona z głębi serca zawsze się obroni, a rozgłos i poklask przyjdą w odpowiednim czasie. Idealnym przykładem są artystki, które nominowałyśmy w naszym plebiscycie.
#Wszechmocne w sztuce udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych, a na sukces warto czekać. Ich dzieła zyskały rozgłos na świecie i zostały docenione nie tylko przez najznamienitszych krytyków sztuki z całego świata, ale również rzesze ludzi.
Poznajcie wszystkie nominowane i oddajcie głos na swoją faworytkę w kategorii #Wszechmocne w sztuce.
Nominowane w kategorii
Matylda Damięcka
Matylda Damięcka to nie tylko aktorka, ale także utalentowana graficzka, której rysunki podbiły serca wielu osób. Artystka nie boi się zabierać głosu w istotnych sprawach społecznych czy politycznych, przez co wielokrotnie musiała się mierzyć z hejtem.
Olga Tokarczuk
Olga Tokarczuk to niewątpliwie jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich pisarek na świecie. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród, w tym jedną z najbardziej prestiżowych – Literacką Nagrodę Nobla. Pisarka nie obawia się także zabierać głosu w istotnych społecznie sprawach.
Barbara Smolińska
Barbara Smolińska robi lalki, które wyglądem niemal nie różnią się od żywych noworodków. Nie są to jednak zwykłe zabawki – pełnią przede wszystkim funkcję terapeutyczną. Dzięki nim Polka trafiła na prestiżową listę BBC "100 najbardziej inspirujących i wpływowych kobiet świata".
Ewa Juszkiewicz
Polka zachwyca świat swoim talentem, a przy okazji bije rekordy na międzynarodowych aukcjach sztuki. "Zmęczona motywem ludzkiej twarzy" artystka maluje przede wszystkim kobiety, których oblicza są zasłonięte.
Małgorzata Mirga-Tas
Małgorzata Mirga-Tas to polsko-romska artystka i aktywistka. Tematem jej prac są historie kobiet z jej społeczności. W tym roku zachwyciła swoją wystawą w Pawilonie Polskim na prestiżowym Biennale w Wenecji. Jest tym samym pierwszą romską artystką reprezentującą pawilon narodowy.
Jury
Aga Korsak
#wszechmocne w sztuce
Brand Director w Answear Lab. Z wykształcenia artystka. Ukończyła Instytut Sztuki, Hogche School Vor De Kunsten oraz London College Of Fashion. Zajmowała się grafiką, malarstwem, fotografią i instalacjami rzeźbiarskimi. Najdłużej zajmuje się branżą modową, która łączy wszystkie jej zainteresowania.