#wszechmocne

O Plebiscycie

statuetka #wszechmocne 2022

WP Kobieta ruszyła z kolejną odsłoną akcji #Wszechmocne - pierwszy etap już za nami. Dostałyśmy w nim ponad 4800 zgłoszeń do wszystkich siedmiu kategorii od naszych czytelniczek i czytelników. Dzięki nim stworzyłyśmy już pełną listę nominowanych i oddajemy ją w Wasze ręce. Czas na głosowanie!

Artykuły

"Potrzebujemy siebie nawzajem, żeby kruszyć beton, w którym żyjemy." – Aga Korsak o siostrzeństwie, sile kobiet i drodze do sukcesu

Zamiast "Dzień dobry", woła do Ciebie "Be brave!", nie podąża utartymi schematami, lecz wyznacza nowe ścieżki (po których stąpa pewnym krokiem), a od bycia grzeczną i poprawną woli bunt, odwagę i spontaniczność.

Pokazuje kobietom, że mają w sobie siłę! Poznaj kulisy marki Answear.LAB

Answear.LAB od początku stawia na kobiety, podkreślając ich siłę i sprawczość. Towarzysząca plebiscytowi #Wszechmocne limitowana kolekcja SHERO, która właśnie ujrzała światło dzienne, to kolejny wyrazisty projekt marki.

Answear – lifespiracje pełne mocy!

Od ponad dekady inspiruje i podpowiada, nie tylko w kwestiach mody. Dziś przekonuje Cię, że jesteś Wszechmocna. Poznaj Answear – partnera plebiscytu #Wszechmocne2022

#Wszechmocne. Sandra Kubicka od lat zmaga się z PCOS. "Uśmiechałam się do zdjęć, a w środku wyłam z rozpaczy"

Gdy zachorowała na zespół policystycznych jajników, przeszła przyspieszony kurs dojrzewania. Z symbolu seksu stała się twardo stąpającą po ziemi bizneswoman i nieformalną rzeczniczką Polek cierpiących na PCOS. W wywiadzie dla WP Kobieta Sandra Kubicka mówi o uczuciach, które dotąd zachowywała tylko dla siebie.

#Wszechmocne. Olga Kozierowska dba o rozwój kobiet. "Narracja rządu cofa nas do starego ładu"

Olga Kozierowska porzuciła korporację, by założyć Sukces Pisany Szminką. Dzisiaj wspiera kobiety w ich działaniach biznesowych i w rozwoju zawodowym. - Jesteśmy wszechmocne, natomiast wciąż pozostajemy siłaczkami - mówi w rozmowie z WP Kobieta.

#Wszechmocne. Firmę prowadzi z mamą, babcią i bratem. "Miałam 200 zł na start"

Marta Konopko założyła firmę, mając niewiele ponad 20 lat. Produkuje woreczki na warzywa, owoce i pieczywo, wielorazowe produkty do demakijażu czy tekstylia kuchenne. Zaczynała z mamą i z babcią. Szyły na starej maszynie Singer, a zamówienia zapisywały z zeszycie. Dziś to, co wyprodukują, sprzedaje się w sklepie w trzy godziny. A to wszystko w duchu zero waste.

#Wszechmocne. Monika Miller: Nigdy nie wybaczę Rodowicz tego, co zrobiła, gdy umarł mój tata

Nigdy nie wybaczy Maryli Rodowicz "przypadkowego" coming outu swojego byłego narzeczonego, tak samo jak "Faktowi" okrutnej okładki po śmierci ojca. Cukierkowy świat Moniki Miller zniknął, a ona sama buduje nowy. Na własnych zasadach. Jej najnowszy singiel pt. "Nie mów mi" to najlepszy dowód. - Po prostu jestem szczera, nie nabieram wody w usta. Dla mnie nie ma tematów tabu. I to chyba ludzi tak wkurza – mówi w rozmowie z WP Kobieta.

Wnioski są jednoznaczne. Kobiety boją się mówić o swoich sukcesach

Akcja #JestemWszechmocna powstała dla kobiet i o kobietach. W ten sposób chciałyśmy zachęcić was do mówienia o swoich mocnych stronach, doświadczeniach, sukcesach, o tym, co uważacie za swoją siłę. Zadałyśmy wam jedno, z pozoru łatwe pytanie: "Jaka jest twoja moc?". Okazało się, że odpowiedź była nie lada wyzwaniem.

Co piąta Polka nie ma własnych dochodów. Czas zadbać o niezależność finansową

Na pytanie: "Czy jesteś niezależna finansowo?" zadane przez redakcję WP Kobieta grupie ponad tysiąca respondentek, co piąta kobieta odpowiedziała przecząco. Dlatego inicjując akcję #Wszechmocne. Spełnione i niezależne, chcemy zachęcić wszystkie panie, by postawiły na własny biznes, rozwój zawodowy, poszerzanie kompetencji i finansowe uniezależnienie od partnera.

#Wszechmocne 2022. Czekamy na Wasze głosy!

WP Kobieta ruszyła z kolejną odsłoną akcji #Wszechmocne - pierwszy etap już za nami. Dostałyśmy w nim ponad 4800 zgłoszeń do wszystkich siedmiu kategorii od naszych czytelniczek i czytelników. Dzięki nim stworzyłyśmy już pełną listę nominowanych i oddajemy ją w Wasze ręce. Czas na głosowanie!

"Między nami". Joanna Przetakiewicz o życiu przed Janem Kulczykiem: zanim zostałam "kobietą miliardera", byłam już niezależna

Nie ukrywa, że kocha luksusowe życie, czym naraża się na krytykę. W swojej nowej książce, którą wydaje z Erą Nowych Kobiet, pisze, że "Polacy wybaczą wszystko, tylko nie pieniądze". Dziś Joanna Przetakiewicz mówi głośno, że pieniądze to nie tylko luksus, ale przede wszystkim niezależność i poczucie bezpieczeństwa, a te rzeczy zapewniła sobie na długo, zanim poznała Jana Kulczyka. "Nigdy nie chciałam się tłumaczyć, ale przyszedł moment, kiedy trzeba głośno powiedzieć: ciężko pracowałam od 20. roku życia".